bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2016
  • wyświetleń: 7616

Atak na jednostkę wojskową. Pojmano zakładników - zdjęcia

Sceny żywcem wzięte z filmu sensacyjnego rozegrały się na terenie bielskiego 18 batalionu powietrznodesantowego, gdzie wtargnęli przestępcy, którzy wykradli broń i pojmali zakładników. Na miejscu błyskawicznie pojawili się policyjni antyterroryści wraz z funkcjonariuszami z Grupy Szybkiego Reagowania bielskiej komendy.

Ćwiczenia w jednostce wojskowej - 11.05.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Napastnicy wdarli się na teren jednostki w dniu otwartych koszar, gdy garnizon tłumnie odwiedzają uczniowie wraz z opiekunami oraz ciekawi wojskowego kunsztu mieszkańcy. Splot nieszczęśliwych zdarzeń poprzedza wypadek pojazdów służbowych. Kierowcy zostają zakleszczeni w samochodach. Jeden z wozów taranuje stojące na poboczu osoby. Konieczna jest interwencja straży pożarnej, która pomaga poszkodowanym wydostać się z pojazdów. Wojskowa służba medyczna i załoga bielskiego pogotowia ratunkowego udziela rannym pomocy.

Dwójka pieszych w ciężkim stanie trafia do szpitala. Nagle dochodzi do serii wybuchów w budynkach zlokalizowanych na terenie koszar. Po chwili z tłumu wyłania się kilku mężczyzn, którzy uzbrojeni sieją panikę wśród zwiedzających. Ranią jedną osobę, a następnie kradną broń z wojskowych stoisk pokazowych. Po oddaniu serii strzałów uprowadzają 2 zakładników i chronią się w pobliskich budynkach. Żołnierze i służba ochronna uruchomiają alarm, który stawia w stan gotowości wszystkie służby. Ewakuują pracowników jednostki.

Na miejsce natychmiast docierają policyjni antyterroryści oraz funkcjonariusze Grupy Szybkiego Reagowania bielskiej komendy, którzy wspólnie z żołnierzami i żandarmami podejmują działania zmierzające do zatrzymania napastników. Szybka i skuteczna akcja doprowadza do obezwładnienia i zatrzymania bandytów. Policyjny robot sterowany przez pirotechnika rozbraja ładunek wybuchowy, który porzucili napastnicy.

Ćwiczenia te były jednym z elementów doskonalenia systemu reagowania i koordynowania działania służb ratowniczych w sytuacjach zagrożenia. Były one również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych służb.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.