bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2011
  • wyświetleń: 2141

Pijany i agresywny kierowca

Nie dość, że kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, doprowadził do kolizji drogowej, a następnie próbował zmylić zatrzymujących go policjantów przesiadając się na tylne siedzenie, to wciąż było mu mało. Znieważył interweniujących funkcjonariuszy i uszkodził radiowóz. Za przestępstwa te 23-letniemu bielszczaninowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na bielskiej ul. Andersa. Kierowca audi nie zachował ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim daewoo lanosa. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że sprawca zachowywał się wyjątkowo irracjonalnie. Wysiadł na moment z samochodu, aby po chwili powrócić za kierownicę i kontynuować jazdę.

Kiedy ponownie się zatrzymał, przesiadł się na tylne siedzenie i przybyłym na miejsce policjantom z drogówki kłamał w żywe oczy, że nie kierował tym pojazdem. Zachowywał się przy tym agresywnie. Znieważył funkcjonariuszy wulgarnymi słowami. Ze złości uszkodził tapicerkę w radiowozie, powodując straty w wysokości 2 tys. zł.

Animuszu niewątpliwie dodawał mu spożyty wcześniej alkohol. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 2,7 promila alkoholu. Sprawca został zatrzymany. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 5 lat za kratami.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.