bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 maja 2016
  • wyświetleń: 2718

Informatyka - pewna inwestycja w siebie!

Artykuł sponsorowany:

Maj zdecydowanie jest miesiącem matur, a dla wielu szansą na kontynuację nauki i zdobycie wymarzonego zawodu. Jakie są trendy? Który kierunek studiów daje gwarancję na dobrą pracę i płacę?

ATH


Analitycy z branży HR próbujący przewidzieć zmiany zachodzące na rynku, jednogłośnie twierdzą, że studia informatyczne w dalszym ciągu znajdują się na podium wśród kierunków zapewniających pracę. Coraz większa ilość przedsiębiorstw stawia na informatyzację. Zaczyna panować przekonanie, że jeśli czegoś nie ma w Internecie to prawdopodobnie nie istnieje. Rynek IT nieustannie się rozwija, dzięki czemu powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy, a liczba informatyków zatrudnianych poza samą branżą IT - w telekomunikacji, bankowości i ubezpieczeniach - stale rośnie. Ponieważ popyt na specjalistów informatyki nadal nie jest zaspokojony - osoba kształcąca się w tym kierunku może mieć praktycznie pewność, że znajdzie pracę. Taka perspektywa brzmi niezwykle zachęcająco.

Według statystyk, przeciętny pracownik co około 7 lat musi poznawać swój zawód od nowa. Nie dotyczy to informatyków, którzy średnio co 11 miesięcy przystosowują nowe technologie. Jak się okazuje syndrom wypalenia zawodowego wynika przede wszystkim z braku perspektyw, rozwoju osobistego oraz monotonii. Nie dotyczy to jednak informatyków, którzy cały czas muszą podnosić swoje kwalifikacje, uczyć się nowych technologii, języków programowania.

Ciekawą możliwość w tym kierunku oferują wszelkiego rodzaju konferencje i eventy informatyczne, gdzie nie ma znaczenia czy jesteś osobą dopiero rozpoczynającą swoją przygodę z informatyką i programowaniem, czy być może właśnie zdajesz maturę i zastanawiasz się nad kierunkiem studiów - z pewnością uczestnicząc w wykładach dajesz sobie szansę na zdobycie nowych doświadczeń.

Już niedługo taka okazja pojawi się na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

17 maja rusza 4. WeBB MeetUp - konferencja informatyczna organizowana przez Da Vinci Studio wspólnie z Kołem Informatycznym RESET, działającym przy Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki Bielsko-Bialskiej uczelni. Jest to spotkanie dla miłośników branży IT, obok którego nie sposób przejść obojętnie!

WeBB MeetUp to wydarzenie niezwykłe. Nie opiera się ono tylko na przekazaniu samych wiadomości ale przede wszystkim stanowi świetną okazję do wejścia w środowisko IT i poznania wszystkich tych
pasjonatów i wizjonerów, którzy potrafią zarazić innych swoimi pomysłami i zmotywować do działania. Wszystkich chcących wziąć udział w dyskusji, ciekawych prelekcjach przygotowanych przez doświadczonych Prelegentów, czy zwyczajnie poznać nowych kolegów i koleżanki ze środowiska informatycznego, zachęcamy do wzięcia udziału w evencie.

Tegoroczna, wiosenna edycja 4. WeBB MeetUp poruszy między innymi tematykę najnowszych frameworków frontendowych i protokołów internetowych, a od strony backendowej będzie szansa przyjrzeć się narzędziom do logowania i monitoringu aplikacji oraz tajnikom prac developera. Całość dopełni bardzo modny w ostatnim czasie temat machine learning. Każda z prelekcji prowadzona będzie przez doświadczonego specjalistę, który na co dzień pracuje w branży informatycznej. To ogromna szansa na zdobycie wiedzy praktycznej i cennych wskazówek dotyczących zarówno programowania jak i monitoringu aplikacji. Warsztaty są dostępne dla wszystkich zainteresowanych miłośników branży informatycznej - od specjalistów, projekt managerów, grafików, poprzez programistów, testerów oprogramowania aż po studentów i maturzystów włącznie.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a co więcej wśród wszystkich zarejestrowanych słuchaczy biorących udział w prelekcjach, zostaną wylosowane ciekawe nagrody. Zatem jeśli jeszcze ktoś nie zdążył potwierdzić swojego udziału - ma czas aby się zarejestrować na stronie eventu www.webbmeetup.com i wpisać wydarzenie do swojego kalendarza!