bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 maja 2016
  • wyświetleń: 2968

Smartfon przenośną konsolą? Sprawdź co będzie musiał mieć!

Artykuł sponsorowany:

Współczesne smartfony to prawdziwe demony szybkości. Niepozorne urządzenie umożliwia m.in.: dzwonienie, odbieranie wiadomości e-mail, przeglądanie internetu, robienie zdjęć, czy też dostęp do portali społecznościowych typu Facebook. Producenci gier zauważyli potencjał, jaki drzemie w smartfonach i tworzą coraz bardziej zaawansowane tytuły, wymagające dużej mocy obliczeniowej. Sprawdźmy, które obecnie produkowane telefony komórkowe są w stanie zapewnić nieskrępowaną, płynną rozgrywkę w każdej grze mobilnej.

Telefon dla gracza - najważniejsze informacje

Jakie cechy powinien mieć smartfon, którego zakup będzie motywowany chęcią grana w gry? “Zdecydowanie duży ekran i wysoką rozdzielczość” - mówi Marcin Strzyżewski z portalu Onet.pl. “W tradycyjnych grach ma to niewielkie znaczenie, ale dzięki tym dwóm rzeczom można się pobawić na goglach VR w stylu Vrizzmo. Testowałem je na LG G3 z ekranem 1440 x 2560. Z takim sprzętem można mieć całkiem przyjemną namiastkę VR” - dodaje Strzyżewski.

Oczywiście głównym motorem napędowym gier są komponenty wewnętrzne. “Wszystko sprowadza się do wydajności” - twierdzi Łukasz Gołąbiowski z czasopisma Komputer Świat. “Dobry procesor i 3 GB RAM powinny w większości przypadków wystarczyć do tego, aby widoczna na ekranie gra działała płynnie” - twierdzi Gołąbiowski, zwracając słuszną uwagę na dwie najważniejsze elementy, mające radykalny wpływ na zadowolenie z rozgrywki.

Sumując - telefon dla gracza powinien posiadać maksymalnie duży ekran, w miarę wydajny procesor oraz dużo pamięci RAM. Większość współczesnych produkcji mobilnych oferuje zabawę w trybie wieloosobowym, umożliwiając rywalizację z innymi pasjonatami wirtualnej rozgrywki. Oznacza to wymóg posiadania stałego połączenia z internetem. Można go uzyskać na dwa sposoby - podłączając smartfona do sieci WiFi lub wykorzystując pakiet danych z sieci GSM. Drugie rozwiązanie uzależnione jest od posiadanej przez nas taryfy. “Każdy operator w naszym kraju posiada oferty z internetem” - mówi Kamil Ormaniec, specjalista w porównywarce ofert komórkowych - Komorkomat.pl. “Gry mobilne przesyłają bardzo dużo danych, wyczerpując mniejsze pakiety. Najpopularniejsze abonamenty oferują od 1 do 5 gigabajtów. Moim zdaniem nie warto inwestować w zobowiązania poniżej 3 gigabajtów, co uchroni nas przed problemami w przyszłości” - dodaje Ormaniec.

Ranking smartfonów dla gracza

Najpopularniejsza wyszukiwarka telefonów postanowiła przetestować najchętniej kupowane telefony komórkowe pod kątem przydatności do gier. Niestety - aby cieszyć się komfortem posiadania wydajnej konstrukcji, konieczne będzie zainwestowanie około 2 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę ceny tradycyjnych konsol (około 1600 złotych za PlayStation 4 lub 1200 za Xbox One), rozgrywka na smartfonie staje się niezwykle droga. Po stronie plusów zaliczymy mobilność - wystarczy wyciągnąć telefon z kieszeni i cieszyć się nieskrępowaną rozrywką. Pełny ranking prezentuje się następująco:

Rankomat


Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się obecnie najwydajniejsza konstrukcja na rynku - Samsung Galaxy S7 Edge. Ogromny ekran, najlepsze komponenty to niezaprzeczalne atuty koreańskiego rozwiązania. Wadą jest astronomiczna cena - najmniej pojemna wersja wyciągnie od nas prawie 3500 złotych! Drugie miejsce należy do jego poprzednika, oferującego jeszcze większy wyświetlacz - Galaxy S6 Edge Plus. Najniższy stopień podium należy do HTC One M8, lecz 5-calowy wyświetlacz może stanowić duży dyskomfort dla większości fanów gier.

Odpowiednio dobrany smartfon będzie nam służył parę lat. Warto wydać kilka złotych więcej, otrzymując w zamian gwarancję wysokiej wydajności w każdej grze mobilnej. Obecnie produkowane tytuły prezentują coraz wyższy poziom i mogą stanowić realną alternatywę dla rozgrywki komputerowej i konsolowej.