bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2016
  • wyświetleń: 6648

Ponad 3,5 promila sprawcy kolizji, auto bez przeglądu i ubezpieczenia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Sprawca, który w poniedziałek nad ranem doprowadził do kolizji, został zatrzymany przez policjantów z bielskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni kierowca Volkswagena miał w organizmie 3,6 promila alkoholu.

Ponad 3,5 promile sprawcy kolizji, auto bez przeglądu i ubezpieczania - 09.05.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 8.30 w Porąbce na ulicy Krakowskiej. Z ustaleń wynika, że 54-latek kierujący Volkswagenem Golfem utracił panowanie nad samochodem. Zjechał na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno kierowca, jak i pasażer nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie 3,6 promila alkoholu. Zatrzymany mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do 2018 roku. Pojazd, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych, jak również polisy OC. Ostatni przegląd samochodu przeprowadzany był w 2009 roku. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu zatrzymanemu grozi do 2 lat za kratami oraz wysoka kara grzywny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj