Wiadomości

  • 7 maja 2016
  • 10 maja 2016
  • wyświetleń: 2206

Orientalny, polsko-japoński klimat w Teatrze Polskim

Za nami:

Bielska scena znalazła się na trasie Teatru Amareya, który wyruszył w podróż po Polsce. Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie w orientalnym klimacie (polsko-japoński zespół artystów), "przyprawione" znakomita muzyką Joanny Dudy (znanej choćby ze współpracy z Wojtkiem Mazolewskim).

Orientalny, polsko-japoński klimat w Teatrze Polsk


„Kantor_Tropy: COLLAGE” to spektakl łączący taniec współczesny, taniec butō, sztuki wizualne i muzykę nowoczesną. Spektakl miał premierę w październiku 2015 w Gdańsku roku w ramach polsko-japońskiego projektu „Kantor_Tropy” realizowanego przez Amareya Theatre & Guests w ramach „Roku Tadeusza Kantora” przy wsparciu MKIDN i Urzędu Miasta Gdańsk. Spektakl został bezpośrednio zainspirowany głęboką i nieopisaną dotąd relacją między tańcem Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego - kluczowej postaci japońskiej awangardy a koncepcjami estetycznymi i praktyką artystyczną Tadeusza Kantora.

W spektaklu udział biorą artystki Teatru Amareya, Daniela Komędera, Jan Grządziela oraz japońscy tancerze butō - Yuko Kawamoto, Kae Ishimoto, Ichi Go, Rui Ishihara. Muzykę skomponowali i wykonują na żywo Joanna Duda. Autorem kostiumów jest japoński projektant - Rebelis (Daisuke Tsukuda), zaś obiekty zaprojektowały rzeźbiarki - Adriana Majdzińska i Grażyna Tomaszewska-Sobko.

Orientalny, polsko-japoński klimat w Teatrze Polsk


Spektakl jest niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji w aktualnym krajobrazie polskiego tańca, nieustannie dialogującego z własną historią i duchem czasów. W 2016 spektakl „Kantor_Tropy: COLLAGE” zwyciężył w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF” w rankingu Gazety Świętojańskiej.

Przedstawienie będzie można obejrzeć w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej 10 maja o godzinie 19.00. Bilety kosztują 30 i 20 zł. Czas trwania spektaklu wynosi 60 min.

Prezentacja spektaklu odbywa się przy współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach projektu „Scena dla Tańca".

Orientalny, polsko-japoński klimat w Teatrze Polsk

BM / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj