bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2016
  • wyświetleń: 3609

Awantura przy Batorego, 24-latek zaatakował policjantów nożem

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w czasie domowej interwencji zaatakował ich nożem. Szybka i skuteczna reakcja mundurowych doprowadziła do obezwładnienia napastnika, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za czynną napaść na stróżów prawa grozi mu do 10 lat za kratami.

Nocą policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Batorego w Bielsku-Białej, gdzie dwaj mężczyźni pili alkohol. Zachowywali się głośno i wulgarnie. Gdy policjanci zapukali do drzwi mieszkania, ich widok tylko spotęgował agresję mocno już pijanych domowników. Policjanci próbowali uspokoić jednego z napastników, ale pomimo wielu ostrzeżeń mężczyzna nie chciał się podporządkować.

Zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Znieważał stróżów prawa. W pewnym momencie zaatakował mundurowych nożem kuchennym. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do obezwładnienia napastnika. Zakuto go w kajdanki i doprowadzono do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podobny wynik wykazało badanie jego 19-letniego kolegi, który był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa.

Zatrzymanemu 24-latkowi za czynną napaść na policjantów, naruszenie nietykalności cielesnej i ich znieważenie grozi do 10 lat za kratami. Wobec sprawcy toczą się aktualnie postępowania o znieważenie policjantów i groźby karalne. W postępowaniach tych zastosowano wobec niego dozór policyjny, na który jednak zatrzymany się nie zgłaszał. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokurator. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.