bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2016
  • 17 maja 2016
  • wyświetleń: 4025

Ksiądz Kazimierz Sowa o związkach między Kościołem a Państwem

Za nami:

Akademia Demokracji na Podbeskidziu zaprasza na kolejny wykład w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej, który tym razem wygłosi ksiądz Kazimierz Sowa.

ksiądz kazimierz sowa
ks. Kazimierz Sowa · fot. Instytut Spraw Publicznych


Ksiądz Kazimierz Sowa wykłosi wykład pt. "Państwo - Kościół. Między życzliwą autonomią a niszczącym konfliktem. Doświadczenia polskie i europejskie". Po wykładzie organizatorzy przewidzieli dyskusję.

Spotkanie odbędzie się 17 maja w Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej - pl. Lutra 7, sala nr 25 (I piętro). Początek wykładu ks. Kazimierza Sowy o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

ks. Kazimierz Sowa

Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1990. Absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (1990), podyplomowych studiów na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim (1996) oraz zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu (2001). Rezydent parafii rzymskokatolickiej Wszystkich Świętych w Krakowie.

Od 1990 związany z mediami. Współpracuje jako publicysta z tytułami prasowymi: Tygodnikiem Powszechnym, Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Wprost i Newsweekiem Polska. Dawniej publikował także na łamach „Gościa Niedzielnego” i „Rzeczpospolitej”.

W latach 1995-2005 dziennikarz Radia Plus. W latach 2001-2005 prezes ogólnopolskiej sieci Rozgłośni Radiowych Radia Plus. W latach 2007-2015 dyrektor telewizji Religia.tv. Na antenie tej stacji prowadził wraz z Ryszardem Petru i Maciejem Ziębą OP program pt. Moralność i etyka czasów kryzysu.

Występuje w programach publicystycznych stacji TVN i TVN24, zwłaszcza w Drugim śniadaniu mistrzów i programie Tak jest. Od 2015 roku prowadzi na atenie TVN24 BIS program Piąta strona świata.

źródło: Wikipedia

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.