bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2016
  • wyświetleń: 2928

Starobielska majówka ze Szkołą na Grodzisku - zdjęcia

Mieszkańcy Starego Bielska uczcili święto 1 Maja dorocznym piknikiem. Organizatorów imprezy wsparli uczniowie LO "Szkoła na Grodzisku". Starobielscy licealiści przygotowali dla mieszkańców najstarszej dzielnicy miasta wiele ciekawych atrakcji.

Starobielska majówka - 01.05.2016 · fot. LO "Szkoła na Grodzisku"


Uwagę uczestników przykuwało tajemnicze wielkie pudło rozłożone na trawniku - to nic innego jak prawdziwa camera obscura, czyli pierwowzór aparatu fotograficznego. To pomieszczenie o wymiarach 1,5 m x 1,5 m x 1,5 m z otworem w jednej ze ścian. Promienie świetlne padające na otwór ulegają załamaniu na jego krawędzi i w efekcie powstaje odwrócony obraz na przeciwległej ścianie kamery.

W "Szkole na Grodzisku" prowadzone są lekcje fotografii, a ich efekty można było podziwiać na niedzielnym pikniku. Zaprezentowano kilkanaście zdjęć z ostatniego projektu "Baśnie - historia prawdziwa". Fotografie przyciągały uwagę! Oprócz tego uczniowie zaprosili mieszkańców na rodzinne fotografie do atelier "Szkoły na Grodzisku". W efekcie powstało ok. 60 starobielskich portretów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.