bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2011
  • wyświetleń: 3149

Stypendia dla najlepszych

W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej w ramach programu „Rodzina +” wręczono stypendia 33 uczniom z naszego miasta. Stypendia zostały przyznane przez spółkę Aqua, która jest jednym z partnerów programu.

Reklama

O pomoc w takiej formie mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także studenci. Podstawowym kryterium decydującym o przyznaniu pomocy jest średnia ocen ucznia (studenta) za dany rok szkolny. Pomoc finansowa przyznawana jest na okres 12 miesięcy.

Stypendia dla najlepszych uczniów · fot. UM Bielsko-Biała


Spotkanie ze stypendystami oraz ich rodzinami było również okazją do podsumowania programu „Rodzina +”. Program jest skierowany do rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych. Jest on jednym z elementów „Miejskiego Programu Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną na lata 2010-2013”, który stanowi kompleksowy system wsparcia rodzin zamieszkałych na terenie Bielska-Białej.

W czerwcu 2011 minął rok od wręczenia pierwszych kart „Rodzina+”. Obecnie wydanych jest 6670 kart, z których korzysta 1337 rodzin. W realizację Programu zaangażowane są jednostki podległe Gminie, które udzielają 50% zniżki na swoją ofertę. Do Programu przystępują także firmy działające na terenie Bielska-Białej. Aktualnie jest to 36 podmiotów i dzięki nim na preferencyjnych warunkach rodziny mogą korzystać m.in. z oferty: szkół języków obcych, figloparku, niepublicznych przedszkoli i szkół, prywatnego punktu opieki nad małym dzieckiem, sklepu z odzieżą i obuwiem, centrum sportów górskich, klubów sportowych, szkoły nauki jazdy, szkoły tańca, szkoły muzycznej, pracowni ceramiki artystycznej, księgarni językowej i edukacyjnej.

Do Urzędu Miejskiego na bieżąco wpływają wnioski firm, które chcą udzielać zniżek na swoje usługi posiadaczom kart „Rodzina+”.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.