bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3707

Wrzuć makulaturę do wielkiego kontenera i uratuj kilka koni

Za nami:

Stare gazety, kartony czy zużyty papier do ksero to "śmieci", które mogą stać się cennym surowcem wtórnym. Od 29 kwietnia do 5 maja Klub Gaja zaprasza do udziału w akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" i przyniesienia makulatury do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej.

makulatura
Wrzuć makulaturę do wielkiego kontenera i uratuj kilka koni · fot. Klub Gaja


Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic by dołączyli do akcji. Dochód ze zbiórki makulatury wspomoże leczenie i utrzymanie uratowanych koni Klubu Gaja. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie"

- Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych wspólnie z hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. W ciągu 4 lat razem z mieszkańcami Bielska i okolic uzbieraliśmy już blisko 50 ton makulatury. Do kontenera trafiają stare gazety, zniszczone, niepotrzebne już książki czy zapisane dziecięce zeszyty. Cieszymy się z każdej oddanej kartki lub kartonu, które są dowodem na to, że ludziom zależy zarówno na ochronie środowiska jak i na pomocy potrzebującym zwierzętom - komentuje Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.