bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2016
  • 2 maja 2016
  • wyświetleń: 8112

Otwarcie ofert w przetargu na autobusy: Solarisy i Solbusy wygrają?

W siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę 50 nowych autobusów. Niespodziewanie w postępowaniu nie wzięła udziału firma EvoBus Polska, która w ostatnich latach dostarczała do Bielska-Białej autobusy marki Mercedes-Benz.

solaris
Solaris Urbino 18 · fot. solarisbus.com


Przypominamy, że na początku marca Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na dostawę 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych i klimatyzowanych autobusów miejskich.

Przetarg został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich obejmuje dostawę 10 sztuk autobusów o długości ok. 18 metrów, druga część dotyczy dostawy 38 sztuk autobusów o długości ok. 12 metrów. Ostatnia, trzecia część przetargu, obejmuje dostawę 2 sztuk autobusów o długości ok. 7 metrów.

Jak informuje Beskidzki Informator Komunikacyjny "Nowy Mig", w przetargu na 18-metrowe autobusy wpłynęła tylko jedna oferta, którą złożyła firma Solaris Bus & Coach. Solaris zaoferowała model Nowego Urbino 18 za ok. 13 000 tys. PLN netto. - Wygrana Solarisa jest niemal pewna. Pierwsze pięć autobusów przegubowych ma zostać dostarczonych najpóźniej do 27 grudnia 2016 roku, pozostałe w trzecim kwartale 2017 roku - czytamy na stronie www.nowymig.cba.pl.

W przetargu na 12-metrowe autobusy wpłynęły dwie oferty. Pierwszą z nich złożyła firma Solaris Bus & Coach z Nowym Urbino 12 za niecałe 36 500 tys. PLN netto oraz Lider Trading & PKS Leżajsk z modelem Solbus SM 12 z ceną ok. 30 800 tys. PLN netto. Cena jednostkowa kształtuje się więc na poziomie 810 tys. PLN netto, natomiast Nowego Urbino 12 wynosi 960 tys. PLN netto, co daje różnicę 150 tys. PLN netto różnicy na jednym autobusie.

solbus autobus
Solbus 12 · fot. ZTM Warszawa


- Oferta złożona przez Solbusa jest zdecydowanie korzystniejsza pod względem finansowym i najprawdopodobniej właśnie pojazdy z Solca Kujawskiego zasilą flotę bielskiego MZK, chyba że do KIO wpłynie odwołanie od drugiego oferenta. Wszystko okaże się w nadchodzących dniach. Przekazanie solówek przewidziano w trzech partiach. Pierwsze 23 pojazdy powinny pojawić się w Bielsku-Białej do 27 grudnia tego roku. Następnych 10 MZK oczekuje w drugim kwartale przyszłego roku, zaś pozostałych w trzecim - pisze na swojej stronie Grzegorz Macura.

W zadaniu na zakup 2 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MINI ofertę złożyła jedna firma ABP Słupsk z modelem Iveco Daily Stratos z ceną ok. 1 600 tys. PLN netto. W tym przypadku nie powinno być niespodzianek i minibusy powinny pojawić się w MZK najpóźniej w drugim kwartale 2017 roku.

ab / bielsko.info, źródło: www.nowymig.cba.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.