bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2016
  • 4 maja 2016
  • wyświetleń: 7828

Uroczystości pod Ratuszem i patriotyczny festyn na Błoniach

W Bielsku-Białej uroczyście świętowano 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na placu Ratuszowym spotkali się wszyscy ci, którzy w sposób szczególny chcieli zamanifestować swój patriotyzm.

Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Bielsku-Białej - 03.05.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Przy dźwiękach hymnu państwowego na maszt wciągnięta została flaga państwowa, a okolicznościowe przemówienia wygłosili przedstawiciele władz miejskich, organizacji kombatanckich i młodzieży. Następnie, po złożeniu kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich, rozpoczął się przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, przedstawicieli władz, Policji, Straży Pożarnej, Młodzieżowej Rady Miasta oraz pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół do bielskiej katedry, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę.

Festyn rodzinny z okazji 3 Maja - 03.05.2016 · fot. UM Bielsko-Biała


Uroczystościom towarzyszyły również inne wydarzenia zorganizowane w naszym mieście. Galowy koncert patriotyczny z okazji Dnia Flagi oraz 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w Domu Muzyki. Również tego dnia na bielskich Błoniach odbył się "Festyn rodzinny z okazji 3 Maja". Organizatorem tego przedsięwzięcia była Fundacja "Militarny Instytut Historyczny". 2 maja na terenie przy Hali Widowiskowo-Sportowej zagrali Damian Luber i Jacek Szuła oraz Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and choir.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.