bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2016
  • 28 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4806

ATH otwiera studia magisterskie na kierunku "Informatyka"

Od przyszłego roku akademickiego w Akademii Techniczno-Humanistycznej będzie można uczęszczać na studia II stopnia na kierunku "Informatyka".

- Studia są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy, szczególnie regionu Bielska-Białej, w którym działa wiele firm zajmujących się projektowaniem, obsługą oraz wdrażaniem nowoczesnych technologii internetowych a także grafiką komputerową, systemami operacyjnymi i sieciowymi oraz obsługą IT - czytamy w komunikacie uczelni.

ATH oferuje dwie specjalności:
  • Techniki Tworzenia Oprogramowania
: absolwent specjalności uzyska kwalifikacje w zakresie tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych, systemów inteligentnych i urządzeń typu embedded stosowanych w technologii budowania Internetu Rzeczy (Internet of Things) ze szczególnym uwzględnieniem technologii chmurowych,
  • Bezpieczeństwo Technologii Informatycznych:
absolwent specjalności poszerzy wiedzę i umiejętności związane z działaniem infrastruktury sieciowej ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa systemów sieciowych i mechanizmów komunikacji.

Terminy rozpoczęcia studiów:
- wrzesień 2016 - studia niestacjonarne, zaoczne,
- luty 2017 - studia stacjonarne, dzienne.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.