bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2561

Podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Policjanci z komisariatów I i II w Bielsku-Białej zatrzymali 17-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie i hipermarkecie na bielskim osiedlu Złote Łany. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Sąd może obciążyć go również niemałymi kosztami akcji ratunkowej.

fałszywy alarm
po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 17-latek usłyszał zarzuty · fot. KMP Bielsko-Biała


W środę po południu sprawca zadzwonił na numer centrum powiadamiania ratunkowego informując, że w bielskim sądzie przy ulicy Bogusławskiego i hipermarkecie przy ulicy Jutrzenki podłożone są bomby, które za chwilę wybuchną. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z pirotechnikiem. Ewakuowano pracowników sądu oraz ponad 100 klientów i personel sklepu. Policjanci zabezpieczyli budynki i pobliskie ulice.

Po sprawdzeniu obiektów przez policyjnego pirotechnika okazało się, że był to fałszywy alarm. W tym samym czasie policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy alarmu. W pewnym momencie do uczestniczących w akcji mundurowych podszedł młody mężczyzna, który przyznał się do wywołania całego zamieszania. W czwartek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. W przeszłości był on już notowany za uszkodzenie mienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.