bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2016
  • 14 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2924

Odnotowano blisko 90 wykroczeń popełnionych przez pieszych

W środę policjanci z drogówki przeprowadzili działania NURD. Są to cykliczne akcje, w trakcie których szczególną uwagę mundurowych skupiają piesi i rowerzyści, czyli tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W działaniach tych wzięło udział 38 policjantów.

Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00, a zakończyły o 22.00. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez uświadamianie, pouczanie, a także represję wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym. W działaniach brało udział 38 policjantów.

W trakcie akcji stróże prawa odnotowali blisko 90 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Najczęstszymi było przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, natomiast w 11 przypadkach piesi nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Za wykroczenia te 74 spośród nich zostało ukaranych mandatami. Wobec jednego z pieszych skierowano do sądu wniosek o ukaranie. Odnotowano również 19 przypadków nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz 3 przypadki nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściach. 37 spośród kierujących zostało ukaranych mandatami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.