bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 października 2011
  • wyświetleń: 4053

W teatrze o profilaktyce

Ponad 500 uczniów z bielskich szkół uczestniczyło w działaniach w ramach programu PaT, które odbyły się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Młodzież rozmawiała z policjantami oraz pedagogami na temat uzależnień, na widowni odgrywała scenki darmowe oraz zobaczyła spektakle „Sekret” i „Blackout” zagrane przez grupę PaT ze Strzelec Opolskich.

Dwa spotkania prowadzone były przez insp. Grzegorza Jacha z Komendy Głównej Policji w ramach ogólnopolskiego programu "Profilaktyka a Ty". Poświęcono je profilaktyce uzależnień od narkotyków. Publiczność miała możliwość doświadczenia tzw. profilaktyki rówieśniczej w promowaniu mody na życie wolne od uzależnień. Takie działania są nietypową i alternatywną formą dróg dotarcia do młodych ludzi, tak aby zrozumieli wagę problemów i konsekwencje związane z zażywaniem środków odurzających.

W teatrze o profilaktyce · fot. UM Bielsko-Biała


W przedsięwzięciu, które zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Policji oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej uczestniczył Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel, Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Więcej informacji o programie „PaT” znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.pat.policja.gov.pl.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.