bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 października 2011
  • 2 listopada 2011
  • wyświetleń: 2716

Podsumowanie akcji "Znicz 2011"

Za nami:

W trakcie czterodniowej akcji „Znicz 2011” nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało blisko 500 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej. W tym czasie na bielskich drogach nie odnotowaliśmy wypadków. Doszło natomiast do 54 kolizji. Policjanci zatrzymali dziewiętnastu nietrzeźwych kierowców.

kontrola prędkości policja


Najwięcej, bo aż pięciu pijanych kierowców wyeliminowano z ruchu nocą z soboty na niedzielę. Rekordzista - 53-letni bielszczanin, który kierował skuterem - miał we krwi 2,5 promila alkoholu. Policjanci z komisariatu I zatrzymali go na ul. Poniatowskiego w Bielsku-Białej.

Inny nietrzeźwy kierowca jednośladu, 44-letni mieszkaniec Międzybrodzia Bialskiego w trakcie policyjnego pościgu utracił panowanie nad motorowerem i na ul. Górskiej wjechał w barierę energochłonną. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z gilowickiego komisariatu. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" doszło do trzech wypadków. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Odnotowano 39 kolizji, a z dalszej jazdy wyeliminowano dwunastu nietrzeźwych kierowców.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.