bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3127

Otwarcie dopiero pod koniec roku?

Przeciąga się procedura oddania do użytku całego stadionu miejskiego. Wiceprezydent miasta poinformował, że otwarcie obiektu może nastąpić nawet w IV kwartale 2016 roku.

stadion miejski
Stadion dopiero pod koniec roku? · fot. bielsko.info


Na marcowej sesji Rady Miejskiej radny Maurycy Rodak złożył interpelacje w sprawie oddania do użytku stadionu miejskiego. Radny pytał m.in. o terminy planowanego otwarcia stadionu i odbiorów trybun zachodniej i południowej, a także o koszty związane z budową.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta oświadczył, że otwarcie stadionu planuje się III - IV kwartale bieżącego roku, a zamknięte obecnie trybuny zostaną oddane do użytku w tym samym terminie.

- Poniesione wydatki inwestycyjne brutto do dnia 23.03.2016 r. wynoszą brutto 129 739 904,88 zł. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na realizację zadania przeznaczona jest kwota 135 mln zł. Z tytułu poniesionych wydatków do dnia 23.03.2016 r. budżet miasta otrzymał zwrot podatku VAT w wysokości 19 831 477,74 zł - informuje Lubomir Zawierucha.

Przypominamy, że generalny wykonawca budowy stadionu - Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego - podczas procedury przetargowej deklarował wybudowanie stadionu za kwotę 81,7 mln zł.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.