bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2016
  • wyświetleń: 3928

Mieszkańcy i turyści szukają toalety

Toaleta miejska, którą w ubiegłym roku postawiono na parkingu przy ulicy Kopernika, ma służyć mieszkańcom i turystom odwiedzającym bielską starówkę. Okazuje się jednak, że do oddalonego o 300 metrów od Rynku szaletu nie każdy trafia.

starówka, rynek
Starówka w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Na marcowej sesji Rady Miejskiej radna Bogna Bleidowicz złożyła interpelację ws. bielskiej Starówki. Radna klubu PiS poruszyła kwestię braku oznakowania drogi dojścia do toalety miejskiej. - Zainstalowana w ubiegłym roku toaleta jest usytuowana w rogu parkingu przy ulicy Kopernika, więc w odległości 300 metrów od płyty Rynku. Powoduje to, że nawet mieszkańcom sprawia trudność znalezienie tego miejsca, nie mówiąc już o turystach, którzy trafić do toalety nie mają szans - mówiła Bogna Bleidowicz.

Ponadto radna poinformowała o niewystarczającej ilości koszy na śmieci na bielskim Rynku, a także braku tablicy informacyjnej, na której miasto mogłoby informować mieszkańców i turystów o odbywających się w Bielsku-Białej wydarzeniach kulturalnych.

- To są słuszne uwagi, powinno być wykonane oznakowanie - skomentował na gorąco prezydent Jacek Krywult. Pisemną odpowiedź na interpelację radnej poznamy na początku kwietnia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.