bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2016
  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 23165

Dynamiczny rozkład jazdy MZK działa!

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej uruchomił System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP), z pomocą którego można na bieżąco sprawdzać, za ile minut autobus obsługujący konkretną linię komunikacyjną odjedzie z wybranego przystanku.

mzk, ikarus, autobus
Dynamiczny rozkład jazdy MZK działa! · fot. bielsko.info


- System oparty jest na specjalnej aplikacji w telefonach komórkowych kierowców autobusów. Działają one jak lokalizatory, wysyłając na serwer informację o tym, gdzie aktualnie jest autobus. Ta informacja jest korelowana z rozkładem jazdy, dzięki czemu wiadomo, kiedy faktycznie autobus pojawi się na konkretnym przystanku. Prognozując czas przyjazdu autobusu na przystanek system bierze też pod uwagę aktualną sytuację drogową i ewentualne utrudnienia w ruchu - informuje Grzegorz Macura, administrator strony www.nowymig.cba.pl.

SDIP jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej www.bielsko.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku i/lub jego numer, ewentualnie wybrać interesujący przystanek z mapy. Po kliknięciu opcji: "Pokaż odjazdy" wyświetla się zakładka "Najbliższe odjazdy", gdzie - obok ikony autobusu obsługującego daną linię komunikacyjną - podawana jest informacja za ile minut nastąpi odjazd z wybranego przystanku, przy uwzględnieniu aktualnego natężenia ruchu drogowego. Podświetlenie wiersza na zielono oznacza, że autobus danej linii właśnie odjeżdża z przystanku. Serwis www.bielsko.kiedyprzyjedzie.pl jest dostępny także w wersji mobilnej, dedykowanej na smartfony oraz tablety.

Ponadto system może przekazywać informacje za pośrednictwem wiadomości SMS. Krótką wiadomość tekstową należy wysłać na numer: 70711, wpisując treść: pl.kp.bielsko.. Przykładowo: pl.kp.bielsko.2 dla przystanku 3 Maja/Dworzec (2). Po chwili serwis wyśle zwrotnego SMS z informacją o odjazdach autobusów wszystkich linii, obsługujących wybrany przystanek. Koszt SMS wynosi 0,62 zł i jest stały, niezależnie od operatora. Numery przystanków są dostępne w serwisie www.bielsko.kiedyprzyjedzie.pl.

kiedy przyjedzie

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.