bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2016
  • wyświetleń: 1695

Napad na hurtownię motoryzacyjną

Kryminalni z Bielska-Białej rozwikłali sprawę napadu na hurtownię motoryzacyjną w Jaworzu. Śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamaskowani wtargnęli do placówki handlowej. Zaatakowali pracownika i skrępowali go taśmą, a następnie skradli dwa laptopy oraz gotówkę. Przy okazji wyszło na jaw, że zaatakowany przez nich pracownik kłamał, przez co może się narazić na zarzuty składania fałszywych zeznań.

Do napaści doszło pod koniec lutego. Dwaj zamaskowani sprawcy wtargnęli do jednej z placówek handlowych, gdzie pobili pracownika. Obezwładnili go i skrępowali taśmą, a następnie skradli dwa laptopy oraz gotówkę. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole I przewodnika z psem tropiącym, którzy przeszukiwali teren za sprawcami napaści. W tym samym czasie śledczy krok po kroku skrupulatnie gromadzili dowody w tej sprawie. Przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwali świadków, sprawdzili każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop napastników.

Wszystko to przyniosło efekt w postaci ustalenia dwóch bielszczan - 24-latka i jego o rok starszego wspólnika - podejrzanych o to przestępstwo. Starszy z mężczyzn, kilka dni po napaści na pracownika hurtowni, dopuścił się podobnego przestępstwa. Z nożem w ręku zaatakował pracownicę sklepu w Bielsku-Białej przy ul. Karpackiej, skąd skradł artykuły spożywcze. Krótko po zdarzeniu napastnik został zatrzymany przez policjantów z bielskiej „dwójki”. Sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości był on już karany za podobne czyny, za co został skazany na karę więzienia. Mury aresztu śledczego opuścił przed miesiącem. Za obecne przestępstwo obu sprawcom grozi do 12 lat za kratami.

Śledczy, którzy pracowali nad sprawą napadu na hurtownię motoryzacyjną, zweryfikowali także zeznania pracownika, który został zaatakowany przez napastników. Jak się okazało, mężczyzna, bojąc się reakcji szefa, przedstawił znacznie drastyczniejszy przebieg zdarzenia, niż faktycznie miało to miejsce. Tym samym może się narazić na zarzuty składania fałszywych zeznań, za co grozi do 3 lat więzienia.

ups / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.