Wiadomości

  • 25 października 2011
  • 3 listopada 2011
  • wyświetleń: 4095

"Kino bez prądu" w Sferze

27 października w Galerii Sfera obył się nietypowy event „Kino bez prądu”, będący częścią Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii. Wydarzeniu towarzyszyły także warsztaty ekologiczne. Cała akcja zorganizowana została we współpracy z Fundacją Ekologiczną Arka.

Kino bez prądu - Galeria Sfera


Kino bez prądu - Galeria Sfera


Kino bez prądu - Galeria Sfera


„Kino bez prądu” to ciekawy happening kulturalno-ekologiczny, w którym liczny udział wzięli uczniowie bielskich szkół. Dzięki specjalnej konstrukcji, będącej połączeniem stacjonarnych rowerów z projektorem, uczestnicy akcji mieli możliwość samodzielnego wytworzenia prądu niezbędnego do zasilenia pokazu multimedialnego.

Każdy z zaangażowanych uczestników mógł na bieżąco śledzić ilość wyprodukowanej przez siebie energii. Film opowiadał o zmianach klimatycznych zachodzących na Ziemi, co było dodaną wartością proekologiczną.

Dodatkowe informacje i umiejętności związane z działaniami przyjaznymi środowisku uzyskać można było podczas warsztatów Eko Memory i akcji tworzenia ekologicznego miasta prowadzonych przez Fundację Ekologiczną Arka.

„Kino bez prądu” było jedną z akcji składających się na Bielski Festiwal Dobrej Energii, wydarzenie o randze europejskiej będące kulminacją rocznych działań Biura Zarządzania Energią w Bielsku-Białej, zorganizowany przy współpracy Prezydenta Bielska- Białej oraz Galerii Sfera.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj