bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2016
  • wyświetleń: 1974

Konsultacje ws. mapy zagrożeń

Bielscy policjanci prowadzą kolejny cykl spotkań w ramach konsultacji społecznych dotyczących tworzenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa i skuteczniejsza walka z przestępczością. W spotkaniach, które odbyły się w mijającym tygodniu uczestniczyła młodzież bielskich szkół.

Konsultacje ws. tworzenia mapy zagrożeń - 03.2016 · fot. KMP w Bielsku-Białej


W tworzeniu „mapy” biorą udział nie tylko służby mundurowe, z policją na czele, ale także samorządy. „Mapa” ma powstać w oparciu o dane policji oraz informacje zebrane w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami. Jej tworzenie opiera się m.in. o debaty i konsultacje społeczne, zaangażowanie organizacji pozarządowych, samorządów, lokalnych mediów i innych osób, które posiadają wiedzę na temat zagrożeń na danym terenie.

Wtorkowe spotkanie z uczniami LO im. T. Kościuszki w Bielsku-Białej, przeprowadził zastępca komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka, który przybliżył uczestnikom ideę tworzenia map zagrożeń. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, uczniowie klasy policyjnej złożyli wiceszefowi bielskiego garnizonu życzenia świąteczne dla wszystkich bielskich policjantów oraz wręczyli własnoręcznie wykonaną pisankę.

W kolejnych konsultacjach, które odbyły się w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej uczestniczyli przedstawiciele bielskiej drogówki na czele z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podinsp. Wiesławem Czarnieckim. Spotkanie w Zespole Szkół J. Tuwima w Bielsku-Białej przeprowadził nadkom. Wiesław Mizia z bielskiej prewencji. Podczas konsultacji policjanci podkreślali, że przekazane przez uczestników spotkania uwagi i propozycje będą bardzo pomocne przy tworzeniu ,,mapy zagrożeń”. Mapa z kolei będzie wykorzystywana przy planowaniu służby, a także pozwoli czytelnie zidentyfikować i przedstawić społeczności lokalnej skalę i rodzaj zagrożenia. Stworzenie „mapy” pozwoli także na racjonalne rozmieszczenie struktur terenowych policji oraz kierowanie sił i środków w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.

Poniżej znajduje się ankieta, która będzie pomocna przy tworzeniu mapy zagrożeń dla naszego regionu. Ankieta jest anonimowa. - Zwracamy się z uprzejmą prośbą o jej wypełnienie i przesłanie na adres: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, ul. Kamińskiego 8 lub adres e-mail: prewencja@bielsko.ka.policja.gov.pl - zachęcają policjanci.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.