bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2016
  • wyświetleń: 1256

Kolejna "wpadka" włamywaczy

Butle gazowe o wartości blisko 500 zł padły łupem dwójki rabusiów ze Szczyrku. Włamywacze zostali zatrzymani przez miejscowych policjantów oraz funkcjonariuszy z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji. To kolejna ich "wpadka" w ciągu kilku ostatnich dni. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz do 10 lat za kratami.

Nocą w Szczyrku na ulicy Beskidzkiej, sprawcy wyłamali kłódkę w metalowym stojaku, z którego skradli 4 butle gazowe. Policjanci szybko ustalili, że związek z w tym zdarzeniem mogą mieć dwaj mieszkańcy tego miasta w wieku 32 i 41 lat. Mundurowi zatrzymali włamywaczy, a w czasie przeszukania odnaleźli skradzione przez nich mienie. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, sprawcy usłyszeli zarzuty.

To kolejne ich zatrzymanie w ciągu kilku ostatnich dni. Przed tygodniem policjanci ujęli ich na gorącym uczynku włamania do nieczynnego hotelu w Szczyrku przy ul. Wrzosowej. Wówczas łupem złodziei padły stalowe i miedziane elementy wyposażenia pensjonatu o wartości 10 tys. zł. O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn rozstrzygnie wkrótce prokurator. Grozi im do 10 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.