bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 3503

Poseł Jachnik krytykuje straż miejską

Na marcowej sesji Rady Miejskiej poseł Jerzy Jachnik z klubu Kukiz'15 skrytykował organizację straży miejskiej w Bielsku-Białej. - Odpowiedzcie sobie Państwo na pytanie, czy straż miejska jest potrzebna - mówił parlamentarzysta, który po raz pierwszy pojawił się na sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

jerzy jachnik
Poseł Jerzy Jachnik podczas marcowej sesji Rady Miejskiej


- Chcę się państwa zapytać, pana panie prezydencie również, czy bielszczanie są zadowoleni ze straży miejskiej? - rozpoczął poseł Jerzy Jachnik. Parlamentarzysta z klubu poselskiego Kukiz'15 oznajmił, że niedawno "miał do czynienia ze strażą miejską" w Bielsku-Białej. - Straciłem 4 godziny na niepotrzebne, biurokratyczne załatwianie sprawy w siedzibie straży miejskiej. Odmówcie kiedyś zapłaty mandatu to będziecie widzieli jaką gehennę przejdziecie w straży miejskiej - wyjaśniał parlamentarzysta.

Do posła Jerzego Jachnika zgłosiły się osoby "nękane" przez straż miejską. - Wiecie państwo, że w straży miejskiej dzieje się źle. Nie chce przesądzać, kto w tej sprawie ma rację, ale mam apel do prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej: spotkajcie się z osobami, które są nękane w straży miejskiej. Ja mogę do tego spotkania doprowadzić - tłumaczył poseł z klubu Kukiz'15.

straż miejska
Interwencja SM w Bielsku-Białej na pl. Wolności · fot. bielsko.info


Prezydent Jacek Krywult odniósł się do sprawy, którą poruszył poseł Jerzy Jachnik. - Żeby wygłaszać jakieś poglądy, to trzeba znać sprawę. Mam głęboką wiarę, że nie wie pan co straż miejska w Bielsku-Białej robi, jakie są jej zadania i efekty pracy. Wygłaszanie takich pytań, czy straż miejska jest potrzebna, jest nie na miejscu. Kto weźmie odpowiedzialność za mieszkańców jeśli nie byłoby straży miejskiej? - pytał prezydent Bielska-Białej.

Jacek Krywult dodał, że w bielskiej straży miejskiej, podobnie jak w innych społecznościach, zdarzają się nieprawidłowości. Gospodarz Bielska-Białej przytoczył przykład trzech strażników miejskich, którzy zostali skazani za tzw. akcję na "trzech Lipkach". - My te nieprawidłowości natychmiast eliminujemy. Przykład trzech strażników, którzy otrzymali wyrok sądowy. Pozbyliśmy się ich z jednostki, ale i tak ci ludzie robią złą opinię straży miejskiej. Proszę nie rozciągać tej opinii na całą, znakomitą zresztą społeczność, która bardzo ciężko pracuje, szczególnie w nocy, z ludźmi, którzy są przestępcami. To nieuczciwie, żeby o straży miejskiej mówić tylko źle - zakończył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.