bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 3258

Stypendia dla sportowców z miasta

Już po raz trzynasty bielscy sportowcy otrzymali indywidualne stypendia przyznane przez prezydenta miasta Bielska-Białej za znaczące wyniki uzyskane na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. Stypendia sportowe mają na celu wspieranie rozwoju zawodników szczególnie uzdolnionych, zamieszkałych w naszym mieście.

stypendia
fot. UM Bielsko-Biała


Wśród 50-ciu tegorocznych stypendystów, reprezentujących 18 klubów sportowych, mamy: 16. przedstawicieli sportów walki (judo, ju-jitsu, kick-boxing, karate i boks), 12. przedstawicieli tenisa ziemnego, 8. przedstawicieli futsalu, po 2. przedstawicieli narciarstwa alpejskiego i saneczkarstwa lodowego oraz po 1. przedstawicielu: gimnastyki artystycznej, kolarstwa, lekkiej atletyki, pływania, rajdów enduro, radioorientacji sportowej, siatkówki i wyścigów psich zaprzęgów. Wśród stypendystów mamy również 2. sportowców niepełnosprawnych, reprezentujących Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start".

Prezydent Jacek Krywult przyznał również nagrody za osiągnięcia sportowe w 2015 roku. Otrzymali je:
  • Agnieszka Jarecka (Sekcja Psich Zaprzęgów przy Polskim Klubie Sportów Górskich), za zdobycie złotego i srebrnego medalu Mistrzostw Świata w Wyścigach Psich Zaprzęgów,
  • Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski), za zdobycie złotego medalu w 4. Światowych Igrzyskach Sportów Lotniczych w wyścigu równoległym, złotego medalu w Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie 18-metrowej oraz brązowego medalu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata w wyścigach szybowcowych.
  • Maja Rasińska (KS Gwardia), za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski w judo,
  • Marta Waliczek (Stowarzyszenie Kick Boxing Beskid Dragon), za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata w kick-boxingu.


Warto również dodać, że na spotkanie z prezydentem, kolarka torowa Justyna Kaczkowska, która w 2015 roku nie miała sobie równych wśród juniorek zarówno w Europie jak i na świecie, dotarła z niezwykle miłą informacją. Mogła się bowiem poszczycić nominacją do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.