bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2016
  • wyświetleń: 1311

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Jak nie dać się oszustom i domokrążcom, jak uniknąć kradzieży i dlaczego warto nosić odblaski także w terenie zabudowanym, dowiedzieli się seniorzy i osoby niepełnosprawne w trakcie spotkania zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach "Dni otwartych".

W trosce o bezpieczeństwo seniorów · fot. KMP Bielsko-Biała


Głównym tematem spotkania policjantów z seniorami i osobami niepełnosprawnymi była problematyka przestępstw dokonywanych metodą na tzw. "wnuczka", a także kradzieże, których dopuszczają się domokrążcy podszywający się pod pracowników różnych firm i instytucji oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Nadkom. Wiesław Mizia wraz z mł.asp. Iloną Michalczyk przypomnieli uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się osoby starsze oraz sposobów ich unikania. W tym celu policjanci przedstawili także prezentację, aby przestrzec seniorów przed oszustami stosującymi różne metody w celu wyłudzenia pieniędzy. Szczególną uwagę zwrócili na problem oszustw dokonywanych metodą "na wnuczka".

Uczestnicy dowiedzieli się również, jak mają zareagować, kiedy widzą, że ktoś łamie przepisy prawa oraz jak być bezpiecznym na drodze. Podczas zajęć mundurowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach. Rozdali także ulotki przestrzegające przed oszustami.

W "Dniu otwartym" uczestniczyli również przedstawiciel innych instytucji, m.in.: prokuratury, urzędów skarbowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Środowiskowego Centrum Pomocy. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z wsparcia radcy prawnego i psychologa. Do dyspozycji osób niesłyszących obecny był tłumacz języka migowego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.