bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2016
  • wyświetleń: 1366

Dozór dla sprawcy wymuszenia

Nawet do 10 lat za kratami grozi 33-letniemu sprawcy wymuszenia rozbójniczego, który został zatrzymany przez policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej. Mężczyzna przemocą próbował zmusić swojego wierzyciela do anulowania długu.

33-latek wynajął swojemu rówieśnikowi pomieszczenia pod prowadzenie działalności gospodarczej na obrzeżach Bielska-Białej. Na poczet wynajmu otrzymał od kontrahenta kaucję w wysokości 4 tys. zł. Pieniędzy tych nie zwrócił jednak, mimo iż najemca rozwiązał umowę. Nie zrobił tego także, pomimo sądowego nakazu zobowiązującego go do zwrotu wierzytelności.

Z sądowym nakazem pojawił się natomiast u swojego byłego kontrahenta i przemocą usiłował go zmusić do oddania pokwitowania potwierdzającego przyjęcie kaucji. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu policjantów, którzy zatrzymali sprawcę. 33-latek usłyszał już zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonego i jakiekolwiek z nim kontaktowania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.