bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2016
  • wyświetleń: 2922

Remont dopiero w przyszłym roku

W tegorocznym budżecie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach próżno szukać środków na kompleksowy remont muru oporowego przy bielskim zamku. Jeszcze wiosną konstrukcja ma zostać zabezpieczona siatką ochronną - taką samą, jaką stosuje się przy remontach kamienic.

zamek, mur
Chodnik wzdłuż muru jest ciągle zamknięty · fot. bielsko.info


Przypominamy, że koniec ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zamknął chodnik, który prowadzi wzdłuż muru oporowego przy bielskim zamku. Okazało się, że odpadające fragmenty cegieł zagrażają bezpieczeństwu pieszych. Właściciel obiektu - Urząd Marszałkowski - zaproponował, aby miasto "dołożyło się" do remontu. - Nie ma takiej możliwości - mówił w rozmowie z naszym portalem rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Urząd Marszałkowski w Katowicach szuka środków finansowych na remont muru. - Mur wymaga znacznego remontu. Szacujemy, że może pochłonąć około 1 mln złotych. Szukamy pieniędzy na przyszły rok, żeby dokonać kompleksowej modernizacji - mówi Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

zamek, mur
Mur oporowy wzdłuż ulicy Zamkowej · fot. bielsko.info


W tym roku władze wojewódzkie planują dokonać podstawowego zabezpieczania konstrukcji muru oporowego specjalistyczną siatką. - Koszty montażu siatki to około 30 tys. złotych. Mamy nadzieję, że po zamontowaniu siatki chodnik wzdłuż muru będzie otwarty. Ostateczną decyzję podejmie jednak dyrekcja Muzeum Historycznego po zamontowaniu siatki - dodaje Witold Trólka.

Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, która odbędzie się w poniedziałek 21 marca, radni podejmą decyzję o przesunięciach w tegorocznym budżecie. Jedna z pozycji uchwały dotyczy rezerwacji 30 tys. złotych na podstawowe zabezpieczenie muru oporowego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.