bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2016
  • wyświetleń: 2133

Uczniowie ZSE wiedzą wiele o ZUS-ie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat... ubezpieczeń społecznych.

zus
Uczniowie ZSE wraz z opiekunem · fot. materiały prasowe


Do II edycji konkursu zgłosiło się na terenie całego kraju ponad 19 tysięcy uczniów z 550 placówek oświatowych. Najwięcej uczniów do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło z terenu naszego województwa - aż 2342 reprezentujących 79 szkół. Etap ten wyłonił 21 trzy osobowych zespołów (w tym 3 z Bielska-Białej oraz jedną z Cieszyna i jedną z Żywca), które w Chorzowie, gdzie odbył się wojewódzki etap konkursu, rywalizowały o przejście do Finału.

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. Wśród najlepszych znalazła się szkoła z Bielska-Białej, trzecie miejsce zajęli uczniowie Technikum nr 4 Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Projekt "Lekcje z ZUS" w ramach, którego organizowanych jest konkurs realizowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która niezbędna jest każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.