bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2016
  • wyświetleń: 4238

11-latka potrącona na przejściu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek nad ranem w Bielsku-Białej na ulicy Lenartowicza, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący mazdą potrącił 11-letnią dziewczynkę. Poszkodowana trafiła do szpitala. Przyczyną wypadku była jazda z zamarzniętymi szybami samochodu.

Do zdarzenia doszło tuż po 7.00. 43-letni kierowca Mazdy wsiadł do samochodu, wcześniej jednak nie oczyścił szyb z cienkiej warstwy lodu. Chwilę później na przejściu dla pieszych potrącił 11-latkę, która doznała urazu kolana i trafił do szpitala.

Przypominamy o konieczności właściwego przygotowania pojazdu przed ruszeniem w drogę, szczególnie w okresie zimy, gdy auta pokryte są często śniegiem i lodem. Z zapisów art. 66 prawa o ruchu drogowym wynika obowiązek takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także samochodów, które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną widoczność z powodu zamrożonej szyby. Poruszanie się takimi pojazdami to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj