bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2016
  • wyświetleń: 4381

Siemanko wygrał rajd na Kanarach

Subaru Poland Rally Team, do którego powrócił mistrz z Bielska-Białej - Wojtek "Siemanko" Chuchała, odniosło zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji aut produkcyjnych w Rajdzie Wysp Kanaryjskich.

Bielszczanin wygrał rajd na Kanarach
Bielszczanin wygrał rajd na Kanarach · fot. SPRT


Otwierająca runda Rajdowych Mistrzostw Europy była trudnym sprawdzianem dla Wojtka Chuchały i Daniela Dymurskiego. "Siemanko" powrócił do zespołu po dwóch latach przerwy, a popularny Lopez debiutował w barwach SPRT. Przygotowane przez organizatora odcinki specjalne były niezwykle wymagające - kręte, techniczne i przebiegające po wąskich asfaltowych drogach. Trasa często wznosiła się, bądź opadała o kilkaset metrów, co stanowiło kolejne wyzwanie, gdyż wysoko w górach silnikom brakowało mocy.

Jadąca razem po raz pierwszy załoga SPRT od samego początku nadawała ton rywalizacji w ERC 2 i bez kompleksów włączała się w walkę z rywalami dysponującymi autami R5. Znakomicie przygotowana Subaru Impreza STI bezawaryjnie pokonała cały dystans rajdu, a właściwa strategia doboru ogumienia na ostatnią pętlę rajdu pozwoliła utrzymać rewelacyjną pozycję w klasyfikacji generalnej.

Wojtek i Daniel rozpoczęli rywalizację na Kanarach z wysokiego "C". Wygrali wszystkie piątkowe odcinki specjalne, nawet pomimo tego, że na pierwszej próbie bardzo szybko dogonili samochód rywali. W klasie produkcyjnej wypracowali sobie bezpieczną przewagę nad konkurentami, która na zakończenie etapu wynosiła 1:48.9 s. Drugi dzień przebiegał bardzo podobnie - pomarańczowo-grafitowe Subaru było najszybsze na wszystkich próbach kompletując 100% zwycięstw oesowych w ERC 2. Na metę rajdu Siemanko i Lopez przyjechali z przewagą aż 3:37.8 s nad najbliższą załogą ERC 2 zdobywając komplet punktów. W klasyfikacji generalnej ERC zajęli bardzo wysokie, 4. miejsce.

Bielszczanin wygrał rajd na Kanarach
Siemanko wygrał rajd na Kanarach · fot. SPRT


- Wynik bardzo nas cieszy, zwycięstwo w ERC 2 było naszym celem, a pozycja w klasyfikacji generalnej to kompletna niespodzianka. Samochód spisał się znakomicie, zespół pracował fantastycznie dzieląc się zdobytym w ERC doświadczeniem, które pozwoliło nam bez stresu ścigać się na Gran Canarii. Ten rajd dużo nas nauczył i ułatwi nam to rywalizację w kolejnych rundach mistrzostw Europy. Przed startem mogło się wydawać, że kierowcy dobrze znający charakterystykę tych tras będą mieli tutaj przewagę, ale okazało się, że potrafimy sobie z nimi poradzić. W trakcie rajdu rywalizowaliśmy przede wszystkim z autami R5, co było dla nas wręcz szokujące. Wiemy, że potrafimy pojechać jeszcze lepiej. Na całych 213 kilometrach oesowych nie mieliśmy ani jednej stresującej sytuacji w samochodzie, co pokazuje, że nasze tempo było szybkie i zarazem bezpieczne. Cieszymy się również z tego, że wszystkie polskie załogi były tutaj bardzo konkurencyjne - zarówno w ścisłej czołówce jak Kajto, czy w ERC 3, gdzie wygrał Łukasz Habaj. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS - powiedział Wojciech Chuchała.

- Zwycięstwo w ERC 2 jest fantastyczne. W tym sezonie niemal wszystko jest dla mnie nowe, zespół, kierowca, cykl, tylko Subaru miałem już okazję występować. To wszystko stanowiło ogromne wyzwanie. Jazda z Wojtkiem tak wysokim tempem już od startu wymagała dużego skupienia podczas zapoznania z trasą, jak i w trakcie dyktowania. Jak widać po wynikach - szybko się dotarliśmy. Pozycja w klasyfikacji generalnej jest bardzo wysoka, a w połączeniu ze zwycięstwem w ERC 2, daje mnóstwo satysfakcji. Czerpałem ogromną radość z dyktowania i to dobry prognostyk na przyszłość. Jednocześnie Rajdowe Mistrzostwa Europy oznaczają długą nieobecność w domu i nie mogę się już doczekać powrotu do mojej żony i córeczki - dodał Daniel Dymurski.

Kolejny start Subaru Poland Rally Team będzie miał miejsce w dniach 8-9 kwietnia podczas Rajdu Irlandii.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.