bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2016
  • 15 marca 2016
  • wyświetleń: 12576

Czas odbudować Wysoki Trotuar?

Jeden z naszych czytelników odświeżył pomysł autorstwa Krzysztofa Czyża, który kilka lat temu przedstawił koncepcję przebudowy muru zamkowego na podcienia imitujące Wysoki Trotuar.

koncepcja przebudowy muru
Koncepcja przebudowy bielskiego podzamcza · fot. Krzysztof Czyż


- Od jakiegoś czasu chodnik wzdłuż muru zamkowego jest zamknięty. Pomijając kwestię kto ma sfinansować remont muru, to jeśli już ma być robiony, to może warto się zastanowić nad realizacją takiej koncepcji? Jest to pomysł z 2008 roku autorstwa Krzysztofa Czyża. Uważam, że jest jak najbardziej realna, bo nie wymaga poszerzenia drogi, a jedynie stworzenia podcieni imitujących dawny wysoki trotuar. Na dachu tych podcieni mogłyby się znaleźć wiszące ogrody zamkowe - to byłoby coś! Uważam, że warto rozpropagować tą koncepcję w mieście - pisze pan Marcin.

Koncepcja jest faktycznie ciekawa, lecz na pewno inwestycja wymagałaby niemałych nakładów finansowych. Patrząc przez pryzmat faktu, iż obecne władze wojewódzkie nie mogą znaleźć środków na doraźny remont muru, przebudowa podzamcza jest na razie mało realna. A szkoda...

trotuar
Wysoki Trotuar zburzono w 1974 roku · fot. zbiory Tomasza i Teresy Chrapków / beskidia.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.