Wiadomości

  • 11 marca 2016
  • wyświetleń: 3159

Udaremniono przemyt narkotyków

Ponad 100 porcji marihuany przejęli policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy w czasie kontroli osobowego renaulta. Mundurowi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podróżowali tym samochodem. 22-letni kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających, natomiast 26-letni pasażer podejrzany jest o przemyt narkotyków.

Nocą na ulicy Strumieńskiej w Jasienicy patrol drogówki zauważył osobowego Renaulta z niesprawnym oświetleniem. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. 22-latek był wyjątkowo nerwowy i mocno pobudzony, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Badanie testerem wykazało, że znajdował się on pod wpływem narkotyków.

W samochodzie policjanci odnaleźli ponad 100 porcji marihuany. Szybko okazało się, że za ich przemytem zza naszej południowej granicy stoi 26-letni pasażer tego samochodu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Starszy za przemyt narkotyków może trafić do więzienia na minimum 3 lata. Młodszemu za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.