Wiadomości

  • 11 marca 2016
  • wyświetleń: 2943

Kierowca ułatwił złodziejowi zadanie

Z wyjątkowej okazji skorzystał 24-latek, kiedy zorientował się, że właściciel zapomniał o zamknięciu dostawczego Fiata. Jego łupem padła pozostawiona w samochodzie saszetka, a wraz z nią pieniądze i dokumenty.

Do kradzieży doszło nad ranem w Bielsku-Białej na ulicy Babiogórskiej. Kierowca zaparkował dostawczy samochód przed piekarnią. Wysiadając zapomniał o zamknięciu kabiny. Rabuś tylko czekał na taką okazję. Jego łupem padała saszetka, a wraz z nią dokumenty i pieniądze. Krótko po kradzieży policjanci zatrzymali 24-latka, a w czasie przeszukania odnaleźli skradzione mienie. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

- Apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczenie samochodu. Otwarty stanowi zachętę dla złodzieja! Nie warto też kusić rabusia pozostawionymi na widoku wartościowymi przedmiotami: torebkami, saszetkami czy torbami z zakupami. Zdarza się, że szkody spowodowane wybitą szybą lub wyłamanymi zamkami znacznie przekraczają wartość skradzionych rzeczy - ostrzega nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.