Wiadomości

 • 11 marca 2016
 • wyświetleń: 16912

Sufity napinane - nowe rozwiązanie

Artykuł sponsorowany:

Sufity stały się tak samo istotnym elementem aranżacji wnętrz mieszkalnych, jak kolor ścian czy rodzaj podłogi. W Polsce standardowym rozwiązaniem, znanym nam wszystkim, są sufity gipsowo-kartonowe. Coraz częściej, również w naszym kraju, stosuje się jednak zupełnie inne rozwiązanie. Są to sufity napinane, które nie pękają, nawet jeżeli budynek mocno pracuje.

Sufity napinane - przykładowe realizacje


Sufity napinane, to technologia stosowana na zachodzie od lat 70 ubiegłego stulecia.
System taki składa się z membrany, wykonanej z bardzo wytrzymałego polimeru, oraz profili aluminiowych mocowanych zazwyczaj do ścian pomieszczenia. Membrana rozpinana jest pomiędzy profilami w temperaturze ponad 60°C, w której staje się ona elastyczna, a po wystygnięciu tworzy idealnie gładką i równą powierzchnię sufitu.

Sufity te stosowane są zazwyczaj do zamaskowania spękanego stropu, ukrycia instalacji lub obniżenia wysokich wnętrz.

Cała konstrukcja sufitu zajmuje zaledwie 2cm wysokości.

Sufity napinane - przykładowe realizacje


Często i chętnie wybierane są powłoki lustrzane (w różnych kolorach), które odbijają pomieszczenie sprawiając, że optycznie jest ono większe i bardziej przestrzenne.

Sufity napinane - przykładowe realizacje


Sufity napinane - przykładowe realizacje


Zalety sufitów napinanych • Sufity napinane są całkowicie odporne na ruchy budynku, dzięki czemu nie pękają i przez lata utrzymują swój pierwotny kształt.
 • Montaż sufitu jest bardzo czysty i trwa kilka godzin. Można założyć sufit w umeblowanym pomieszczeniu, bez obaw że coś się zakurzy.
 • Są całkowicie odporne na wilgoć a nawet na wodę, dzięki czemu z powodzeniem stosuje się je w łazienkach, a nawet w najbardziej wilgotnych pomieszczeniach basenowych. Potrafią nawet uchronić pomieszczenie przed zalaniem, ponieważ są w stanie utrzymać kilkaset litrów wody.
 • Wytrzymałość sufitów napinanych to nawet 25 lat.
 • Sufitów napinanych nie maluje się i zachowują one swój oryginalny kolor przez wiele lat.
 • Można je w razie konieczności myć wodą z płynem do naczyń.
 • W przypadku konieczności zdjęcia sufitu, np. w celu wymiany instalacji, można zdemontować membranę, a potem ponownie ją założyć, bez uszczerbku na jej jakości.


Można w nich montować każdy rodzaj oświetleniaW sufitach napinanych można zamontować dowolne oświetlenie, które mocowane jest do specjalnych zawiesi, umieszczonych nad membraną sufitu. W membranie wykonuje się otwory, zabezpieczone specjalnymi pastylkami, przez które zakłada się oprawy oświetleniowe. Można zamontować także wszystkie inne elementy, jak karnisze, wentylacje czy żyrandol.

Sufity napinane - przykładowe realizacje


Sufity napinane to tak naprawdę cała gama różnych rozwiązań. • Sufity takie mogą mieć strukturę lustrzaną, która odbija pomieszczenie, przez co wydaje się ono bardziej przestronne i znacznie wyższe.
 • Sufity transparentne mogą świecić całą swoją powierzchnią, oświetlając równomiernie wnętrze.
 • Sufity matowe i satynowe, wyglądają jak idealnie wykonana gładź pomalowana dobrą farbą.
 • Sufity napinane dostępne są w wielu kolorach, z których każdy wybierze coś dla siebie.


Wyjątkowe sufity dla wyjątkowych wnętrzDodatkowo, na takich sufitach wykonać możemy wielkoformatowy nadruk dowolnego zdjęcia. Może to być niebo usłane chmurami, zdjęcie galaktyki, czy głębia oceanu, lub cokolwiek tylko zechcesz.

Sufity napinane - przykładowe realizacje


CenyCeny sufitów napinanych kalkulowane są indywidualnie, ponieważ są one uzależnione od wielkości i kształtu sufitu. Wycena jest zawsze bezpłatna i bez zobowiązań. Ceny zaczynają się od 120zł/m2 z montażem.

Na naszym terenie sufity takie dostarcza i instaluje firma Crienta z Cieszyna.Grzegorz Pońc, który jest głównym monterem w firmie, poza ponad 8 letnim doświadczeniem, zdobytym na realizacjach w kraju i zagranicą, posiada także międzynarodowe certyfikaty.
Współpracował z wieloma znamienitymi architektami w Europie.

Obecnie skupia się na pracy w Polsce, wykonując sufity w mieszkaniach i domach prywatnych, a także obiektach komercyjnych, jak hotele, sklepy czy restauracje.

Ofertę sufitów, galerię realizacji oraz opinie klientów można zobaczyć na stronie internetowej: http://crienta.pl

Crienta Cieszyn logo


Kontakt bezpośredni do Pana Grzegorza
Tel. 664-935-059
e-mail: greg.p@napinane.pl

Informacje techniczne dotyczące sufitów napinanych można znaleźć na portalu internetowym http://napinane.pl

Sufity napinane - przykładowe realizacje