bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2016
  • 11 marca 2016
  • wyświetleń: 6031

Będziemy także segregować szkło?

Miasto przymierza się do wprowadzenia kolejnego elementu segregacji śmieci. Nową frakcją, którą mieszkańcy będą musieli gromadzić w osobnych pojemnikach lub workach, będzie szkło.

kosz na śmieci sita bielsko
Będziemy także segregować szkło? · fot. bielsko.info


Na marcowej sesji Rady Miejskiej pod głosowanie zostanie poddany projekt zmiany "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Bielska-Białej". - W celu osiągnięcia wymaganych poziomów odzysku w określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 roku, konieczne jest na terenie gminy Bielsko-Biała selektywnego zbierania szkła bezpośrednio u źródła - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

W zabudowie wysokiej lub wielorodzinnej szkło opakowaniowe gromadzone będzie w pojemnikach typu "dzwon" o minimalnej pojemności 1,5 m3, względnie w pojemnikach o pojemności 120 l. W zabudowie jednorodzinnej i szeregowej szkło opakowaniowe gromadzone będzie w przeźroczystych
workach o pojemności do 120 l.

Szkło z nieruchomości zamieszkałych ma być odbierane nie rzadziej niż 2 razy na miesiąc (zabudowa wielorodzinna) lub 1 na miesiąc (zabudowa jednorodzinna i szeregowa). Jeśli uchwała zostanie przyjęta, nowe zasady wejdą w życie z dniem 1 lipca 2016 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.