bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2016
  • wyświetleń: 1944

Kiermasz prac na rzecz chorych dzieci

Za nami:

W poniedziałek i wtorek - 14 i 15 marca - na parterze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbędzie się niezwykły kiermasz świąteczny. Do kupienia będą wielkanocne ozdoby wykonane przez osoby osadzone w bielskim areszcie, a cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc dla chorych dzieci.

kiermasz świąteczny
Kiermasz w bielskim starostwie odbędzie się 14 i 15 marca od 9.00 do 13.00 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Osadzeni w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej już po raz trzeci wykonali społecznie wielkanocne ozdoby z myślą o dzieciach. Dwa lata temu za uzyskane w ten sposób pieniądze zakupiono czepki i stroje kąpielowe oraz buty dla mieszkańców Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. W ubiegłym roku cały dochód z kiermaszu został przekazany Fundacji "Razem dla Dzieci", która wspiera Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tak będzie również w tym roku - fundusze otrzymane za świąteczne zające, kurczaki, jajka, koszyki, ozdobne kartki i wiele innych ozdób, wesprą leczenie małych pacjentów dziecięcego szpitala.

Małgorzata Szwed, prezes Fundacji "Razem dla Dzieci", gorąco zachęca do odwiedzenia kiermaszu i nabycia - w formie wolnych datków - ozdób wykonanych przez osadzonych w bielskim areszcie. - Jest to przedsięwzięcie w stu procentach społeczne, któremu przyświeca wyjątkowo szczytny cel jakim jest poprawa warunków leczenia dzieci w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Zapewniam, że każda złotówka uzyskana w czasie tego kiermaszu będzie wydana z pożytkiem dla małych pacjentów - mówi Małgorzata Szwed.

Kiermasz w bielskim starostwie odbędzie się 14 i 15 marca od 9.00 do 13.00.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.