bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2011
  • wyświetleń: 5085

Zabójstwo na osiedlu Złote Łany

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali 54-letnią kobietę, podejrzaną o zabójstwo 66-letniego partnera. Ciało mężczyzny znaleziono nad ranem w jednym z mieszkań na bielskim Osiedlu Złote Łany. Za przestępstwo to zatrzymana może trafić do więzienia na resztę życia.

zabójstwo policja
fot. Policja


Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań, z którego wcześniej dobiegały odgłosy libacji alkoholowej, odnaleziono zakrwawione zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano pogotowie ratunkowe oraz grupę operacyjno-dochodzeniową. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policjanci zajęli się zabezpieczaniem dowodów przestępstwa. Szybko ustalono, że związek z zabójstwem może mieć konkubina 66-latka. Kobieta została zatrzymana przez policjantów. Śledczy ustalili, że nocą pomiędzy zatrzymaną a jej partnerem doszło do kłótni, w trakcie której ugodziła mężczyznę nożem w klatkę piersiową. Przeprowadzona w międzyczasie sekcja zwłok potwierdziła, że mężczyzna zmarł na skutek rany kłutej klatki piersiowej zadanej ostrym przedmiotem.

Wnikliwe przesłuchanie zatrzymanej, umiejętnie prowadzone przez śledczych, połączone w wynikami oględzin, pozwoliło szczegółowo odtworzyć przebieg zdarzenia i rolę zatrzymanej. O jej dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.