bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2016
  • wyświetleń: 3495

Pożar w Lipniku, spłonęła część dachu

W sobotę dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar w budynku jednorodzinnym w Lipniku.

Dyżurny stanowiska kierowania odebrał informacje o pożarze o godzinie 12.04. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, zastano budynek jednorodzinny, z którego z kalenicy dachu wydobywał się dym. Wprowadzono ratowników z dwoma liniami gaśniczymi po klatce schodowej. Po rozpoznaniu stwierdzono, że paliła się konstrukcja dachu na powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych za obiciem z płyt gipsowo-kartonowych i ociepleniem z wełny.

Strażacy przystąpili do demontażu płyt i gaszenia pożaru. Jednocześnie ratownicy z rozwiniętą linią gaśniczą poprowadzoną po drabinie zdejmowali dachówki i podawali wodę z zewnątrz. Po ugaszeniu dokonano koniecznej rozbiórki konstrukcji dachu, przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzenia ich pod kątem występowania tlenku węgla.

Poza spaleniem się konstrukcji dachu na powierzchni ok. 20 metrów kwadratowych doszło również do zniszczenia czterech paneli fotowoltaicznych. Przyczynę pożaru ustala policja.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.