Wiadomości

  • 6 marca 2016
  • wyświetleń: 2966

16-latek zatrzymany za kradzież

Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej na ustalenie sprawcy kradzieży telefonu i odzyskanie skradzionego aparatu. Mundurowi zatrzymali 16-latka podejrzanego o tę kradzież i jego 20-letnią wspólniczkę.

Do kradzieży doszło kilka dni temu na ulicy Piłsudskiego, gdzie nastolatek wyrwał telefon z ręki 20-letniego bielszczanina i uciekł. Policjanci zatrzymali rabusia. Szybko okazało się, że sprawca przekazał skradziony aparat o wartości 700 zł swojej 20-letniej wspólniczce. Sam, jako nieletni, nie mógł sprzedać aparatu w lombardzie, więc za 50 zł opłatą poprosił o to starszą koleżankę.

Bielszczanka spieniężyła telefon i zainkasowała obiecaną kwotę. Sprawczyni również została zatrzymana przez policjantów. W piątek usłyszała zarzuty oszustwa i paserstwa, za co grozi jej do 8 lat za kratami. Z kolei o dalszym losie zatrzymanego 16-latka rozstrzygnie sąd rodzinny. Mundurowi odzyskali skradziony telefon, który wkrótce zostanie zwrócony właścicielowi.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.