bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 października 2011
  • wyświetleń: 2223

Dwie oszustki okradły 89-latkę

Dwie kobiety podające się za pracownice administracji okradły we wtorek 89-letnią bielszczankę. Ich łupem padły oszczędności starszej kobiety. Dlatego po raz kolejny policja apeluje o ostrożność - nie wpuszczajcie do mieszkań obcych osób, bo nie zawsze mają czyste intencje.

Nieznajome kobiety zapukały do drzwi mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej. Kiedy w progu pojawiła się właścicielka, oszustki wmówiły jej, że są pracownicami administracji i dokonują kontroli instalacji wodnej. Kiedy starsza kobieta zaprosiła je do mieszkania, sprawczynie sprawdzały łazienkę i kuchnię.

W pewnym momencie jedna z oszustek stwierdziła, że kobieta ma nadpłacone rachunki za wodę - w sumie 120 zł, które chciała jej zwrócić. Poprosiła jednocześnie, aby wydała jej resztę z 200 zł. Właścicielka wyjęła z szafki pieniądze, wskazując przy okazji miejsce przechowywania oszczędności. Wówczas sprawczyni „nagle” zorientowała się, że zapomniała zabrać pieniądze z biura. Obie oszustki sprawdzały jeszcze mieszkanie, skutecznie odwracając uwagę starszej kobiety.

Po chwili obie w pośpiechu wyszły z mieszkania. Dopiero wtedy ich ofiara zorientowała się, że wraz z nimi zniknęły jej oszczędności. Pokrzywdzona zapamiętała, że oszustki miały około 25 lat i były średniego wzrostu.

Wszelkie informacje o sprawczyniach tej kradzieży prosimy kierować do Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c, tel. 33 8121700 lub najbliższej jednostki Policji - nr alarmowe - 997, 112. Zapewniona jest anonimowość.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.