bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • wyświetleń: 2835

Przekazanie grupy cudzoziemców

3 marca austriackie służby migracyjne przekazały funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej 23 cudzoziemców w ramach rozporządzenia Dublin III.

Do przekazania doszło w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite. Przekazani cudzoziemcy to dwudziestu trzech Rosjan narodowości czeczeńskiej. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, choć wcześniej już starali się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. Obcokrajowcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III, w myśl którego cudzoziemcy zostają przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych wszyscy przekazani cudzoziemcy złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy. W związku z zaistniałą sytuacją, osoby te skierowano do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.