bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • wyświetleń: 12003

Bójka na ulicy 11 Listopada - wideo

Tylko kilka osób zareagowało na inscenizowane przez studentów ATH bójki nastolatków w centrum Bielska-Białej. Film powstał w ramach eksperymentu społecznego "Otwórz oczy, nie bądź bierny"."Otwórz oczy, nie bądź bierny" to projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z teorii". Projekt ma na celu pokazanie problemu bierności społecznej w naszym otoczeniu, ma uświadomić ludziom, jak ważne jest reagowanie i pomoc drugiemu człowiekowi w sytuacji tego wymagającej (np. oznaki braku kultury, przemoc, pomoc osobom starszym, ciężarnym kobietom oraz wykorzystanie pierwszej pomocy).

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest nakręcenie pozorowanych filmików na terenie naszego miasta. Dzięki ich pomocy uda się zobaczyć prawdziwą reakcję społeczeństwa na sytuacje, które przytrafiają się na co dzień i wymagają działania osoby z zewnątrz. Kręceniu filmów będą towarzyszyły również akcje wspierające projekt i wspomagające promowanie prawidłowych reakcji.

Celem projektu jest zmiana nastawienia społecznego. Studenci mają nadzieje, że dzięki publikacjom filmików i akcjom wspomagającym projekt ludzie zauważą ogromną skalę problemu znieczulicy, dzięki czemu sytuacja panująca w naszym otoczeniu ulegnie poprawie.

Nasz portal objął projekt "Otwórz oczy, nie bądź bierny" patronatem medialnym.

otwórz oczy
"Otwórz oczy, nie bądź bierny" - studenci ATH realizują projekt społeczny · fot. ATH Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.