bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • 6 marca 2016
  • wyświetleń: 14566

Uczniowie w obronie nauczycieli

Uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej wystosowali list do organizatorów i opiekunów obozu narciarskiego we Włoszech. Przypominamy, że w miniony piątek w miejscowości Monte Bondone, podczas obozu narciarskiego, zginął uczeń trzeciej klasy Gimnazjum KTK.

monte bodone
Miejsce, gdzie doszło do tragicznego wypadku · fot. Policja w Monte Bodone


List do organizatorów i opiekunów obozu narciarskiego we Włoszech

Szanowni Państwo,

W związku z ostatnimi, tragicznymi wydarzeniami pragniemy wyrazić wsparcie i współczucie dla Państwa.

Wierzymy, że zrobili Państwo wszystko, co można było zrobić ponieważ znamy Państwa doświadczenie i poświęcenie dla swoich podopiecznych.

Pragniemy zapewnić o modlitwie za Państwa i wielu ciepłych myślach.


Do listu dołączono kartki z podpisami ponad 180 uczniów oraz 19 nauczycieli.

Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała-Północ wszczęła z urzędu śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 16-letniego ucznia. W toku śledztwa badane będą zarówno okoliczności zajścia z dnia 26 lutego 2016 r. w miejscowości Monte Bandone, a także zasady organizowania i nadzorowania tego wyjazdu i spełnienie przez organizatorów wyjazdu warunków szczegółowo określonych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. "w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania".

Ciało chłopca zostanie przywiezione do Polski jeszcze w tym tygodniu, prawdopodobnie w piątek, ale nie jest znana data pogrzebu, gdyż nie wiadomo czy i jak długo ciało pozostanie do dyspozycji organów śledczych. Wsparcie dla rodziny zmarłego gimnazjalisty i duchową opieką nad nią okazuje katecheta klasy - ks. Tomasz Bieniek.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.