bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2016
  • wyświetleń: 3726

Młodzież o sprawach ważnych

Za nami drugie spotkanie w ramach cyklu "Młodzieżowe rozmowy o ważnych sprawach". Pomysłodawczynią cyklu jest Posłanka na Sejm RP, Mirosława Nykiel, która od lat angażuje się w sprawy związane z młodymi ludźmi.

Młodzieżowe rozmowy o ważnych sprawach - 02.03.2016 · fot. biuro poselskie Mirosławy Nykiel


Tym razem studenci z bielskich uczelni dyskutowali o przedsiębiorczości. Przyczynkiem do dyskusji był wykład "Przedsiębiorczość droga do sukcesu", wygłoszony przez Tomasza Zjawionego, wiceprezesa Regionalnej izby Gospodarczej w Katowicach.

Po ciekawej prezentacji, w trakcie której Tomasz Zjawiony podzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem, 12 przedstawicieli bielskich uczelni podzielono na dwie grupy - na wzór debat oksfordzkich. Zadaniem jednej grupy (tzw. grupa propozycji) była obrona czterech tez, z kolei studenci zasiadający po stronie opozycji musieli dołożyć wszelkich starań, by owe tezy obalić. I jak pokazały wyniki końcowe świetnie sobie z tym zadaniem poradzili.

Decyzją kapituły to właśnie przedstawiciel grupy opozycji został zwycięzcą. Ryszard Kowol w nagrodę, na zaproszenie premiera Jerzego Buzka, odwiedzi Parlament Europejski. Zwycięzca otrzymał również książkę ufundowaną przez posłankę Mirosławę Nykiel. Drugie miejsce zajęli ex aequo Wioletta Jadacka (grupa opozycji) oraz Jacek Stachurski (grupa propozycji). Pani Wioletta w nagrodę otrzymała zaproszenia do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

- Cieszy mnie niezmiernie fakt, że moja inicjatywa, w realizacji której wspierają mnie Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna oraz Wyższa Szkoła Finansów i Prawa - spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów. Comiesięczne spotkania to obopólna korzyść - młodzi ludzie mają możliwość nawiązania kontaktu z wybitnymi przedstawicielami świata polityki, biznesu i kultury, z kolei my możemy czerpać z ich "świeżego" spojrzenia na otaczający świat - mówiła Mirosława Nykiel, inicjatorka cyklu spotkań.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.