bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2016
  • wyświetleń: 5569

Bielscy działacze PCK odznaczeni

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczysta akademia zorganizowana dla działaczy i wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Bielscy działacze PCK odznaczeni · fot. PCK


W trakcie akademii najbardziej zasłużonym działaczom, honorowym krwiodawcom, ratownikom, sympatykom oraz sponsorom wręczono odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, medale nadane przez Ministra Zdrowia oraz Odznaki Honorowe nadane przez PCK.

Wśród odznaczonych znaleźli się również działacze z Oddziału Rejonowego PCK z Bielska-Białej. Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony Dyrektor Biura - Marek Mielnik, natomiast Brązowym Krzyżem Zasługi została odznaczona czechowiczanka Katarzyna Ożóg-Gilowska - była Wiceprezes oddziału.

Złotą odznaką "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" zostali odznaczeni ratownicy z Bielskiej Grupy Ratownictwa PCK w Bielsku-Białej - Janusz Głaz i Dariusz Labus. Ponadto za wieloletnie wspieranie działań OR PCK w Bielsku-Białej, a zwłaszcza pomoc w działalności klubów Honorowych Dawców Krwi PCK na terenie powiatu bielskiego, na wniosek Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej Odznaką Honorową PCK III stopnia odznaczeni zostali: Starosta Bielski - Andrzej Płonka i Wicestarosta Bielski - Grzegorz Szetyński.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.