bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2016
  • wyświetleń: 1252

Zarzuty za atak na policjantów

Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszał 21-letni bielszczanin, który usiłował skraść transporter z piwem w sklepie przy bielskiej ulicy Bohaterów Warszawy, a następnie zaatakował sprzedawczynię. Zatrzymany odpowie też za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów oraz ich znieważenie.

Pijany mężczyzna usiłował skraść ze sklepu transporter z piwem o wartości blisko 100 zł. Zauważyła go ekspedientka. Kobieta usiłowała udaremnić kradzież, ale została zaatakowana przez sprawcę, który szarpał się i wyrwał. Chwilę później napastnik został zatrzymany przez strażników miejskich i policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Widok umundurowanych stróżów prawa tylko spotęgował jego agresję. Sprawca naruszył nietykalność cielesną mundurowych i ich znieważył, a tym samym naraził się na kolejne zarzuty. W przeszłości był on już karany za podobne czyny. Teraz za kradzież rozbójniczą i atak na policjantów grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował już wobec niego policyjny dozór.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.