bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2016
  • wyświetleń: 5633

Małżeństwo z 74-letnim stażem!

Wyjątkowy jubileusz obchodzili Państwo Zofia i Erwin Brożkowie z Bielska-Białej. Małżeństwo świętowało 74. rocznicę zawarcia związku. Z tej okazji z jubilatami spotkał się prezydent Jacek Krywult. Państwo Brożkowie są prawdziwymi rekordzistami - to para o najdłuższym stażu małżeńskim w naszym mieście.

Zofia i Erwin Brożkowie z Bielska-Białej
Zofia i Erwin Brożkowie z Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Państwo Brożkowie poznali się we Lwowie, tuż przed wybuchem wojny. Oboje studiowali na tamtejszym uniwersytecie. Ślub zawarli podczas niemieckiej okupacji. Bezpośrednio po wojnie przenieśli się do naszego miasta. Pan Erwin pracował kolejno na uczelniach we Wrocławiu i w Katowicach, a także w jednym z bielskich techników. Małżonka uczyła ekonomii w kilku bielskich szkołach. Erwin Brożek był też długoletnim prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej. Do dziś honorowo pełni tę funkcję. Pani Zofia będzie w tym roku obchodzić swoje 95. urodziny, a Pan Erwin 102.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.